nocne grupy

nie śpiąc o 3 nad ranem bez konkretnej przyczyny, popijając kefir i patrząc przez okno na spokojne o tej porze ulice, zdałam sobie sprawę, że ludzie którzy o tej porze nie śpią, dzielą sie na kilka grup. podział mój autorski, więc o konsultacje naukowe i statystykę proszę nie pytać. podział jest wynikiem intuicyjnych przemyśleń i zbyt intensywnej pracy mózgu o tej porze doby.
1. pierwsza grupa ludzi poczciwych tzw. „ci co nie śpią, żeby spać mógł ktoś”, czyli pan strażak, pan piekarz, pani pielęgniarka, pan dróżnik i jeszcze kilku szlachetnych pracowników zmian nocnych…
2. druga grupa to natchnieni – poeci, twórcy, artyści w szale kreacji oddani muzom bez świadomości czasu i pory…
3. trzecia grupa to najszersze grono - około rodzicielskie  - termin uproszczony, generalizujący i nie wyczerpujący zagadnienia, ale pojemny, bo mieszczący następujące podgrupy:

·         zatroskani rodzice nastolatków balujących,
·         rodzice  dzieci marudnych, chorych, ząbkujących,
·         rodzice karmiciele newbornow,
·         rodzice w fazie "chyba mam skurcze",
·         takie, jak ja, kule nocne bezsenne,
·         faceci, którzy usłyszeli "będziemy mieć dziecko" i nie mogą ochłonąć,
·         i absolutnie ostatnia grupa , której jedynej zazdroszczę, a od której w sumie wszytko się w tym temacie zaczyna: to ci, co właśnie uprawiają beztroski sex! ech....
to jedyna podgrupa, której uświadomienie sobie istnienia wywołało na mej twarzy lekki uśmieszek a potem konstatację, że to szczęście, że do tej grupy jeszcze kiedyś  można wrócić i choć na chwilę zapomnieć o wszystkich pozostałych!

6 komentarzy:

Alcyna pisze...

A co z tymi, którzy nie śpią, bo współspacz chrapie?? Albo Ci którzy mają syndrom niespokojnych nóg i KONIECZNIE MUSZĄ POCHODZIĆ PO MIESZKANIU (i przy okazji zjeść całą czekoladę), a później zasnąć nie mogą (niezależnie od tego, do której z dwóch wymienionych grup danej nocy należą, bo mają urozmaicenie w tej dziedzinie) i zajadają niespanie czekoladą (bo podobno podniesiona glukoza wywołuje senność) i czytają do rana????
Postuluję o utworzenie kolejnej grupy!!!!! :DDDDDD

sandrula pisze...

grupa rodzicielska przerobiona od początku do kobca:P w sumie najbardzie mi żal grupy pierwszej, nie śpiącej, żeby spać mógł ktoś

Mamuśka-Martuśka pisze...

Podzielam Twoje zdanie. A już w szczególności co do ostatniej podgrupy... Marzenie...;-)

Hafija pisze...

ja też nie sypiam o takich dziwnych porach nie wiadomo dlaczego i też popijam kefir xD

Evelio ciężarówka pisze...

tak tylko w ramach uzupełnienia grup, to jeszcze studenci i ich zmagania z sesją. Kiedyś nad statystyką przywitałam wschód słońca. Ale to było dawno i teraz jestem w grupie rodzicielskiej. Tej nocy ja również nie spałam, może to pełnia, może to już ten trzeci trymestr...ale słyszałam chyba gością, który został w środku nocy ojcem, gdyż jechał samochodem na pełnym klaksonie. Tak go usprawiedliwiłam:-)

aivie pisze...

swietnie sie twoje teksty czyta!!