faceci chorują

faceci dzielą się na dwie kategorie: rozmaślonych hipochondryków, użalających się nad sobą i wymagających od życia pochylonej troskliwie pielęgniareczki, podającej ciepły rosołek i okład na czoło z uśmiechem oraz na twardzieli, co nosem się podeprą ale przecież od liceum nie chorowali, więc byle co ich nie zmoże. obie kategorie łączy jednak wspólna typowo samcza histeryczna wręcz niechęć do lekarzy. w przypadku grupy obłożnie chorej lekarz zagraża zdemaskowaniem i kompromitacją w oczach białego personelu domowego. z kolei tym wiecznie zdrowym lekarz jawi się jako oszczerca i podstępny sadysta co hipotetycznie chorobę jednak może odkryje i zniweczy lata kamuflażu. jakby nie patrzeć lekarz obnaża w facecie chłopięce lęki i z szafy i spod łózka potwory wyłażą. łatwizną byłoby powoływanie się na case dentysty, bo o tym każda kobieta na podstawie obserwacji płci silnej i niezłomnej mogłaby paszkwil jadowicie kolorowy odmalować.

ja właśnie prowadzę krucjatę wobec mojego. mój to ten z gatunku niechorujących. oficjalnie może nie... ech... nie będę się w sabotaż bawić i nie napiszę ani słowa więcej oprócz tego, że samiec, co ma pod opieką swoją samicę i potomka (!) obowiązany jest do dbania o swoją kondycję i uczęszczania na badania techniczne. kropka.

14 komentarzy:

Alcyna pisze...

Haha, jako posiadaczka przedstawiciela grupy pierwszej (na szczęście w wersji w miarę umiarkowanej) łączę się jednak w bólu ;) Na przegląd techniczny namawiałam długo i bezskutecznie mając świadomość konieczności wykonania tegoż. Na szczęście istnieje instytucja teściowej (mamusi przedstawiciela), która okazuje się znać jakieś magiczne zaklęcia. Gorąco polecam!!!

Hafija pisze...

Mój jest niechorujący nigdy... ale jak się poznaliśmy to już na "drugi dzień" dostał gorączki 40 stopni ("pierwszy raz w życiu") wysypała go opryszczka na całej buzi ("pierwszy raz w życiu") i miał katar taki że gile leciały jak z kranu ("pierwszy raz w życiu"). Plus jest taki, że mam jego kartę do kliniki i komunikuję mu np. "Jutro o 14 masz internistę" a jak już ma umówioną wizytę to idzie :D jeżeli jednak tego nie zrobię to jest "zdrowy i da radę wszystkiemu" ;)

agakry pisze...

problem polega na tym, że bez wglądu do kalendarza nie mam szans na umówienie Go gdziekolwiek... a nawet jak przypominam o umówieniu się codziennie, to ostatnio policzyłam, że przypominam rok...

tattwa pisze...

ha! sama prawda - ja zawsze trafiam na wersję drugą, co to zawsze idzie do pracy, nawet z gorączką 38,9.
a cóż tu dopiero mówić o dentystach! uchowaj Boże ;]

Niezła żona pisze...

Hah nie musisz pisać więcej :) Mam to samo z moim M ... Nawet potrafi mi zarzucić, że mam mu nie kłaść do głowy jak matka ... :)
Badanie na grupę krwi (mamy konflikt) przypominałam całą ciążę i zrobił pod sam koniec ... w ostatniej chwili ...

Hafija pisze...

Aga, ja umawiam bez zaglądania i już nauczyłam go (o ile faceta da się czegokolwiek nauczyć), że musi zmienić plany jak ma coś w grafiku bo zdrowia nikt nie odda a spotkanie można przesunąć

Hazel pisze...

Jest we mnie jednak pierwiastek męski. Lekarz to złoooo.... Tylko resztki rozsądku karzą mi zaliczać od czasu do czasu ginekologa i dentystę. :)

mama84 pisze...

Mój to nie poszedł do pracy i spotkał się z lekarzem dopiero wtedy kiedy tak go "coś w krzyżu złamało", że nie mógł z łóżka wstać.
A odkąd mamy syna to go straszę,że dziecko zarazi i ma iść do lekarza i się leczyć i koniec i kropka.
A to z krzyżem to było podobno od noszenia potomka(oczywiście według niego), bo noszenie ciężarów w pracy to się nie liczy:/

Agrafka pisze...

Hafija: swieta prawda, że zdrowie najważniejsze.. Ale weź, przypilnuj, żeby męska część rodziny też się tym przejmowała i tego pilnowała :)

Katarzyna Szymańska pisze...

Święta prawda! ja też mam ten przypadek, co Ty. Śiąpi nosem, zaraża dookoła ale chorować nie chce. Miałam też takiego komandosa co nigdy żadnych nawet leków nie używał, bo przecież one osłabiają tylko organizm i zmniejszają odporność na ból ;-)

Mamuśka-Martuśka pisze...

Kochana, super post na czasie. Wczoraj mój rypnął drzwiami od auta w palec, krew się polała i dramat wielki do dziś rana. Padło nawet pytanie:"Ale nie umrę?"

Ale książeczkę zdrowia ma puściutką...A w grupie ryzyka jest drań jeden i badania kontrolne już dawno powinny być zrobione. Tylko za Chiny wybłagać nie mogę. Nawet argument - cierpienie dziecia po stracie tatusia - nie działa.
A też uważam, że dbając o nas,m dbać o siebie powinien podwójnie...

Alcyna pisze...

Musiałam tutaj wrócić ;) Bo mój mąż zalicza właśnie jakąś "straszną chorobę";) (ma normalną temperaturę namiastkę kataru, ale podobno ma oooooogromne migdały ;)).
I się mi było jeszcze przypomniało, że przez takie podejście do lekarzy, pogotowia, własnego zdrowia mój ojciec w wieku 45 lat był dwa razy w stanie śmierci klinicznej. Na szanownego małżonka nie działało nawet to, że przez pierwsze 2 lata naszego związku zrywałam się z krzykiem w nocy, bo mi się śniło, że znów idzę kreskę zamiast pracy serca albo, że znów robię sztuczne oddychanie i reanimację. Nie działało to, jaką traumę przyżyłam mając ojca w śpiączce pod respiratorem, że budzę się w nocy, żeby tylko sprawdzic, czy oddycha. Że mam panikę słysząc chociażby chrząknięcie, że mój brat tylko cudem nie stracił taty w wieku 11 lat... Jak mozna tak nie mieć serca i przez upór narażac własne dziecko na coś takiego, ale za to snuc fantastyczne opowiesci przez 30 minut o odczuciach przy katarze???

Marta pisze...

i agree...

Anonimowy pisze...

[p]But people should be careful not to over use the complementary elements . uk Voucher . But now that it is available and accessible to most women, you can get it from reputable online stores that sell Clarisonic brush heads . Replica trees are exact copies of their live counterparts that onlookers will never know the difference unless they are told . going from freakishly oily to so painfully dry that I needed to buy extra-moisturizing [url=http://www.clarisonicmiainsales.co.uk]clarisonic mia sale[/url] creams that I隆炉d ordinarily never buy because my skin is, you know, freakishly oily) and it is NOT normal for one to 隆掳break out隆卤 after using this product . Apply the brush twenty seconds using circular motion to your forehead, another twenty seconds to the [url=http://www.clarisonicmiainsales.co.uk]clarisonic mia 2[/url] nose and chin and ten seconds on each cheek . Any time it first appeared within the QVC's official shopping website, the Clarisonic Opal Sonic Infusion System reviews made a good stir that led that will units moving as quickly as they were being stocked . Other promotional Suncamp . Chose only one speed Mia, mainly because it's the cheapest price, if bad idle not so unfortunate.[/p][p]uk [url=http://www.clarisonicmiainsales.co.uk]clarisonic mia[/url] Voucher . To find out more about the Positive aspects associated with clairisonic mia and other beauty products click here . co . The sensitive brush head is small, light and ergonomic . They are responsible for the installation of the decorations and they have the proper equipment for use whenever necessary . I have an excessive amount [url=http://www.clarisonicmiainsales.co.uk]clarisonic brush[/url] of acne scar removal from a couple of years back . co . Washing and also exfoliating your skin layer will be the principal methods within your natual skin care program . How to Treat [url=http://www.clarisonicmiainsales.co.uk]clarisonic mia 2 sale[/url] Dry Skin in the Winter

Q: I have dry skin.[/p]